Şartlar & Koşullar

 

Sipariş ve Teslimat Şartları

Özaylar ile yaptığınız alışverişler, siparişin banka onayının sağlıklı olarak alınması halinde, Ankara için onaydan sonraki ilk 3 iş günü içerisinde, diğer illere ise sipariş tarihini takip eden 5 iş günü içerisinde kargo ile ulaştırılır. 

Ankara içinden verilen siparişler, banka ve finans onayı alındıktan sonra en geç 3 iş günü (Pazartesi-Cumartesi) içerisinde, Ankara dışından verilen siparişler ise en geç 5 iş günü (Pazartesi -Cumartesi) içerisinde teslim edilir. 

Yurtdışına satışımız yoktur.

Saat 17:00’dan sonra verilen siparişler ertesi gün işleme alınır. 

Bayram ve pazar günlerinde verilen siparişler bayram ve pazar gününden sonraki ilk iş gününde işleme alınır.

Genel olarak anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları Türkiye’nin tüm noktalarına ürün teslimatı yapabilmektedir. Eğer bulunduğunuz yerde kargo acentesi mevcut değil ise haftanın belirli günlerinde size ürün teslimi yapılır. Söz konusu ücretler ve tedarik süreleri il ve ilçe merkezleri için geçerlidir. İl ve ilçe merkezlerimiz dışında kalan bölgelere ürün teslimatı yapılamamaktadır ya da fazladan bir kargo ücreti talep edilerek yapılabilmektedir.

Siparişinizde belirtilen adreste bulunmamanız halinde, kargo şirketi teslimat adresinize bir ihbar kağıdı bırakacak ve bu ihbar kağıdında belirtilen kargo şubesinden ürünleri sizin teslim almanız gerekecektir.

Teslimat, Taşıma ve Kargo Ücretleri

Taşımacılık ve teslimat ücretleri, siparişlerin içeriğine, seçilen teslimatın türüne ve teslimatın yapılacağı ile göre değişiklik gösterir. Taşıma ücret bilgileri, alışverişin gerçekleştiği ödeme ekranlarında ayrıntılı olarak görülebilir. 

Sorun Çıkarsa

Siparişinizle ilgili soru ve sorunlarınızın çözümü için, Müşteri Hizmetleri Yetkilileri’ne eposta göndermeniz yeterli. Uzmanlarımız en yakın zamanda durumu değerlendirecek ve çözümlerle ilgili bilgi vermek üzere sizlerle iletişim kuracaktır. 

İptal

Özaylar kendisine gelen alışveriş istekleri gerekli güvenlik incelemelerinden geçirerek müşterisine ulaştırır. Özaylar hiç bir sebep göstermeden kendisine gelen sipariş isteğini iptal edebilir, müşterisine ulaştırmayabilir.

İade ve Garanti

Firmamızda satılan tüm ürünler üretici firma garantisi altındadır.

Garanti sürelerin ürünlerin detayında belirtilen süre kadardır. Ürün detayında belirtilmemiş ise profesyonel ürünler 1 yıl, amatör ürünler ise 2 yıl garantilidir. (Garanti şartları ürününüze ait garanti belgesinde yazmaktadır)

Almış olduğunuz ürününü ambalajını açmadan/tahrip etmeden//bozmadan, ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Ürünü, ürün faturası, sipariş numaranızı da içeren bir dilekçe veya iade formu ile iade ediniz.

Sevkıyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş benzer durumdaki ürünlerin iadesi kabul edilmez.

Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürünwww.hirdavatcenter.com.tr'ye ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli iade edilir.

www.hirdavatcenter.com.tr, üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.

Ürünün tarafınıza gönderildiğinde arızalı olması durumunda kargo ücreti www.hirdavatcenter.com.tr'ye aittir. Ürünün tarafınızdan kullanılması durumunda meydana gelecek arızalarda gerek üretici firmaya gerekse www.hirdavatcenter.com.tr'ye gönderimlerde kargo ücreti tarafınıza aittir.

Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade edilen ürünlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir veya müşteri ürünü www.hirdavatcenter.com.tr'ye ulaştırmak zorundadır.